Kołobrzeg – Muzeum Oręża Polskiego

Posted by on 21 października 2010

Kołobrzeg to obok Gdańska drugie miasto na Pomorzu o bardzo bogatej historii związanej z przebiegiem II wojny światowej i walkami zbrojnymi o Pomorze.

Nie przypadkiem znajduje się tutaj wspaniale wyposażone Muzeum Oręża Polskiego, które staje się celem wielu turystów, wczasowiczów wypoczywających nad morzem w niedalekiej odległości od Kołobrzegu.

Muzeum Oręża Polskiego czynne jest w sezonie letnim, czyli od początku maja do końca września, codziennie od 10:00 do 18:00. Po sezonie letnim Muzeum Oręża Polskiego czynne jest codziennie w godzinach od 10:00 do 16:00 za wyjątkiem poniedziałków, kiedy to muzeum jest zamknięte.

Bilety wstępu w cenie 7zł normalny i 5zł ulgowy dostępne są w kasie muzeum. Bilet rodzinny kosztuje 20zł, natomiast wynajęcie przewodnika to koszt 30zł.

Zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego rozpoczyna się od sali wypełnionej zbrojami średniowiecznymi a następnie przechodzi się do pomieszczeń prezentujących spuściznę polskiej wojskowości w porządku chronologicznej. Od mniej więcej połowy zawartości muzeum rozpoczyna się ekspozycja wszystkiego, co związane jest z okresem walk II wojny światowej. Na samym końcu mamy kilka eksponatów bardziej współczesnych.

Drugim ważnym miejscem, które powinien odwiedzić każdy miłośnik historii wojennej i zbieracz militariów to jeden z największych w Polsce marketów z militariami. Znajduje się on po prawej stornie przy głównej drodze wylotowej z Kołobrzegu w kierunku Koszalina.

W markecie można zaopatrzyć się w praktycznie wszystko, co związane jest ze współczesną wojskowością a także w starsze egzemplarze. W dwóch potężnych namiotach mamy do wyboru setki przeróżnych gadżetów i elementów ubioru wojskowego, broni, amunicji, itp. Przed marketem znajduje się potężna kolekcja dział, czołgów, transporterów i wozów bojowych.

Jedną z głównych atrakcji jest możliwość przejażdżki czołgiem lub wozem opancerzonym po sąsiednim poligonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

cheap ralph lauren,ralph lauren italia outlet online,christian louboutin wedding shoes,louis vuitton bags,ralph lauren outlet ,evening dresses on sale,cheap christian louboutin,cheap ralph lauren,louis vuitton bags,cheap michael kors