Kołobrzeg – Muzeum Oręża Polskiego

Posted by on 21 października 2010

Kołobrzeg to obok Gdańska drugie miasto na Pomorzu o bardzo bogatej historii związanej z przebiegiem II wojny światowej i walkami zbrojnymi o Pomorze.

Nie przypadkiem znajduje się tutaj wspaniale wyposażone Muzeum Oręża Polskiego, które staje się celem wielu turystów, wczasowiczów wypoczywających nad morzem w niedalekiej odległości od Kołobrzegu.

Muzeum Oręża Polskiego czynne jest w sezonie letnim, czyli od początku maja do końca września, codziennie od 10:00 do 18:00. Po sezonie letnim Muzeum Oręża Polskiego czynne jest codziennie w godzinach od 10:00 do 16:00 za wyjątkiem poniedziałków, kiedy to muzeum jest zamknięte.

Bilety wstępu w cenie 7zł normalny i 5zł ulgowy dostępne są w kasie muzeum. Bilet rodzinny kosztuje 20zł, natomiast wynajęcie przewodnika to koszt 30zł.

Zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego rozpoczyna się od sali wypełnionej zbrojami średniowiecznymi a następnie przechodzi się do pomieszczeń prezentujących spuściznę polskiej wojskowości w porządku chronologicznej. Od mniej więcej połowy zawartości muzeum rozpoczyna się ekspozycja wszystkiego, co związane jest z okresem walk II wojny światowej. Na samym końcu mamy kilka eksponatów bardziej współczesnych.

Drugim ważnym miejscem, które powinien odwiedzić każdy miłośnik historii wojennej i zbieracz militariów to jeden z największych w Polsce marketów z militariami. Znajduje się on po prawej stornie przy głównej drodze wylotowej z Kołobrzegu w kierunku Koszalina.

W markecie można zaopatrzyć się w praktycznie wszystko, co związane jest ze współczesną wojskowością a także w starsze egzemplarze. W dwóch potężnych namiotach mamy do wyboru setki przeróżnych gadżetów i elementów ubioru wojskowego, broni, amunicji, itp. Przed marketem znajduje się potężna kolekcja dział, czołgów, transporterów i wozów bojowych.

Jedną z głównych atrakcji jest możliwość przejażdżki czołgiem lub wozem opancerzonym po sąsiednim poligonie.

Comments are closed.

cheap ralph lauren,ralph lauren italia outlet online,christian louboutin wedding shoes,louis vuitton bags,ralph lauren outlet ,evening dresses on sale,cheap christian louboutin,cheap ralph lauren,louis vuitton bags,cheap michael kors